Mielenie przypraw

Do przypraw zaliczane są przede wszystkim zioła, ale warto pamiętać, że nie zawsze przyjmują one formę liści. Bardzo często ziołami określa się także korzenie i twarde owoce niektórych roślin. Są bardzo aromatyczne i smaczne pod warunkiem, że uda się z nich te eteryczne właściwości wycisnąć.

Rozcieranie

Do tej pory podobnie jak setki lat temu większość aromatycznych a jednocześnie bardzo twardych przypraw po prostu się rozcierało. Do tego celu tworzone były moździerze kamienne, w których za pomocą obłego kawałka kamienia w kamiennej miseczce można było wydobywać smak i aromat niektórych przypraw.

Mielenie

Innym, bardziej nowoczesnym sposobem na zajmowanie się przyprawami jest mielenie. Młynki do przypraw obecnie mają formę ręczną lub elektryczną, jednak działają na tej samej zasadzie. W ich wnętrzu znajdują się całe przyprawy, które pod wpływem noży i użytej siły mielone są na bardzo dobrane kawałki.

zestaw-mlynkow

Które z przypraw najlepiej poddawać tego rodzaju obróbce?

Najczęściej spotykamy się oczywiście z młynkami do przypraw takich jak pieprz, choć coraz częściej w takiej formie dostępna jest także gruba sól morska posiadająca dzięki pierwiastkom jodu wręcz lecznice właściwości.Mielenie to naprawdę idealny sposób na wydobywanie z przypraw ich prawdziwego smaku i zapachu. Młynki do przypraw powinny być obecne w każdym domu bez względu na to czy gotuje się w nim dużo czy też nie. Tego typu rozwiązania stosowane są w najlepszych światowych kuchniach i restauracjach przede wszystkim ze względu na to, że naprawdę się sprawdzają. Zakup tego typu młynka nie jest wysoką inwestycją. Młynek ręczny kosztuje kilka lub kilkanaście złoty elektryczny lub na baterię kilkadziesiąt. Oba, jednak działają tak samo tyle, że w pierwszym przypadku konieczne jest używanie siły mięśni. W drugim wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk i wszystko w mgnieniu oka jest gotowe! Mielone przyprawy idealnie nadają się zarówno do surowych sałatek jak i dań gotowanych lub pieczonych. Nie można ich tak naprawdę zastąpić niczym innym!

standard

Dodaj odpowiedz